Hospicjum Domowe

lek. med. Krzysztof Wojtalewicz

Godziny przyjęć:  

poniedziałek        8:30 – 10:00
środa                  8:30 – 10:00
piątek                 8:30 – 10:00

Podstawą przyjęcia do hospicjum domowego jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub szpitala.

Kwalifikacja chorych odbywa się w poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach od 8.30- 10.00

Do opieki hospicyjnej domowej należy kierować chorych, u których wyczerpano już dostępne metody leczenia przyczynowego,  a stopniowo pojawiające się objawy somatyczne pogarszają ich jakość życia.

Zespół hospicjum domowego wspiera i uczy najbliższych jak opiekować się chorym. Opieka ma charakter ciągły – istotą są regularne wizyty lekarza – minimum 2 razy w miesiącu i pielęgniarki 2 razy w tygodniu oraz wizyty psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego według rozpoznanych potrzeb pacjenta i jego opiekunów.

Chorych powinno się informować o możliwościach opieki hospicyjnej odpowiednio wcześnie, aby dać im czas na zastanowienie. Zwlekanie z decyzją o opiece paliatywnej oraz kierowanie do hospicjum chorego w agonii jest niewłaściwe. Nie pozwala bowiem na wcześniejsze zapoznanie się zespołu hospicyjnego z pacjentem i jego problemami.Nie pozwala zatem na właściwe rozpoznanie potrzeb podopiecznych oraz skuteczne zwalczanie dokuczliwych objawów.

Chorym w hospicjum domowym umożliwiamy wypożyczanie sprzętu i aparatury medycznej (np. koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory).

Informacja dla pacjentów:    

W rejestracji głównej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 tel.: +48 68 478 10 00